Kızlık Zarı Dikimi Ankara Kızılay

Kızlık Zarı Dikimi Ankara Kızılay

Ne yazık ki ilk cinsel ilişkide kadının kanaması bekaretin simgesi olarak görüldüğünden kızlık zarı dikimi Ankara’da hala talep görmekte ve uygulanmaktadır.

Kızlık zarı dikimini daha önce cinsel ilişki yaşamış olanlar, hiç cinsel ilişki kurmamış ama kızlık zarının esnek olduğunu öğrenen ve kanama arzu edenler, mastürbasyon yada tampon kullanarak kızlık zarını esneten kadınlar talep etmektedir. Bazen de cinselliği yaşayan ve evlilik planı yapan çiftler, kültürlerinde ilk gecede çarşaf gösterme geleneği olduğundan, kızlık zarı dikimine birlikte başvurmaktadırlar.

Kızlık zarı dikimine bakış açısı doktorlar yönünden de farklıdır. Dikim işlemini reddeden doktorlar olduğu gibi, kızlık zarı dikimi talebi günümüzde hala devam ettiğinden işlemi yapan doktorlar da çoğunluktadır. Kızlık zarı dikimini, bu konuda deneyimli kadın doğum uzmanlarının yapması uygundur.

Ne zaman ilişkide kanama planlanıyorsa, kızlık zarı dikimi yöntemi ona göre tercih edilir. Amaç cinsel ilişkide kanamanın sağlanmasıdır.

  •  Geçici yöntem adı verilen kızlık zarı dikimi, 3-7 gün içinde ilişki planlandığında uygulanır. İşlem şekline ve dikiş materyaline göre bu süre 1-10 güne ayarlanabilir. Genellikle lokal anestezi ile, kızlık zarı kalıntılarının gerisinde dairesel şekilde dikim işlemi yapılır. 15-20 dakika sürer. Dikiş materyali ince, yumuşak ve kendiliğinden erime özelliği gösterir. Alınmasına gerek yoktur.
  •  Kalıcı yöntem adı verilen, vajina dokusundan flep yöntemi ile kızlık zarı yapılması işlemi, tahmini ilişkiden en az 2 ay önce yapılmalıdır. Lokal yada sedasyon anestezisi ile yapılır, 20-40 dakika sürebilir. Dikiş materyali kendiliğinden emilir, alınmasına gerek yoktur. Kalıcı yöntem uygulanan kadınlar yıllar sonra da ilişkileri olsa kanarlar. Ancak kalıcı yöntemde belli aralıklarla kontrole gelmek önemlidir.

Gençler kızlık zarı dikimi için genellikle internetten doktor araştırır ve yaşadıkları şehirden farklı bir şehir tercihine girerler. Doktor tercihinde bu konuda deneyim, rahat ulaşılabilirlik, mahremiyet ve gizlilik gibi ayrıntılara önem verilmelidir.

Kızlık zarı dikiminde önemli olan cinsel ilişkide kanamanın sağlanmış olmasıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Muayene Yakınlarındaki Otel Listelerimiz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.