Op. Dr. Güzin BAŞCI

Elbistan K. Maraş doğumluyum.

Çukurova Tıp Fakültesi mezunuyum. Kadın – Doğum ihtisasımı Dr. Zekai Burak Kadın Hastanesi’nde yaptım. 17 yıl çeşitli devlet kuruluşlarında, 7 yıl özel sektörde çalıştım. 2015 Mart ayından bu yana özel muayenehanemde çalışıyorum.

Muayenehanemde gebe muayenesi, 4 boyutlu ultrasonografi, NST(nonstres test), jinekolojik muayene, smear alma, endometrial biopsi, bakırlı, hormonlu, yeni nesil rahim içi araç olan Gynefiks uygulanması, yasal sınırlarda istenmeyen gebelik sonlandırması, hymen onarımı, bartholin bezi kist ve apsesinin cerrahi tedavisi, word kateter uygulanması, yara yakma, vajinismus tedavisi, infertil hastaların yumurta takibi, aşılama işlemi yapmaktayım.

Lokal anestezi ile yapılan cerrahi işlemleri muayenehanemde, genel anestezi ile yapılan işlemleri anlaşmalı olduğum özel hastanelerde yapmaktayım. İlaçlı rahim filmini özel bir kataterle, skopi altında ağrısız olarak anlaşmalı olduğum merkezlerde çekiyorum. Doğumları, sezaryanları ve diğer ameliyatları yine anlaşmalı olduğum hastanelerde ekibimle gerçekleştiriyorum.

Vajinal(normal) doğumları ekibimdeki ebe ile birlikte yaptırıyorum. Vajinal doğumu ağrısız tercih eden gebelerime epidural anesteziyi ekibimdeki anestezi uzmanı uyguluyor.

Gerekli olan kan ve idrar testleri muayenehanemde alınır, anlaşmalı olduğum laboratuara bizim tarafımızdan gönderilir. Özellikle ilgilendiğim konular gebelik takibi, riskli gebelik takibi, doğal doğum, infertilite ve vajinismustur.

Evliyim, 1 kız çocuk annesiyim.