Op. Dr. Güzin BAŞCI

Elbistan K. Maraş doğumluyum.

İdealim olan doktorluk eğitimimi Çukurova Tıp Fakültesi’nde tamamladım. Kayseri Gezi kasabasında mecburi hizmet yıllarımda kadınlara aile planlaması hizmeti verirken uzmanlık alanımın kadın hastalıkları ve doğum olmasına karar verdim. Tıpta Uzmanlık Sınavında aldığım puanla ilk tercihim olan Ankara Dr. Zekai Burak Kadın Hastanesi’nde  asistanlık eğitimine hak kazandım.

Türkiye’de marka olan Büyük Doğumevi (D.Zekai Tahir Burak Kadın Hastanesi) bana hem mesleki hem de iletişim anlamında bana güzel bir demeyim kazandırdı. 17 yıl çeşitli devlet kuruluşlarında, 7 yıl özel sektörde çalıştım. 2015 Mart ayından bu yana özel muayenehanemde çalışıyorum.

Muayenehanemde gebe muayenesi, 4 boyutlu ultrasonografi, NST(nonstres test), jinekolojik muayene, smear alma, endometrial biopsi, bakırlı, hormonlu, yeni nesil rahim içi araç olan gynefiks, ciltaltı implant olan nexplanon uygulanması, yasal sınırlarda istenmeyen gebelik sonlandırması, hymen onarımı, bartholin bezi kist ve apsesinin cerrahi tedavisi, word kateter uygulanması, genital sigil tedavisi, yara yakma, vajinismus tedavisi, infertil hastaların yumurta takibi, aşılama işlemi yapmaktayım.

Lokal anestezi ile yapılan cerrahi işlemleri muayenehanemde, genel anestezi ile yapılan işlemleri anlaşmalı olduğum özel hastanelerde yapmaktayım. İlaçlı rahim filmini özel bir kataterle, skopi altında ağrısız olarak anlaşmalı olduğum merkezlerde çekiyorum. Doğumları, sezaryanları ve diğer ameliyatları yine anlaşmalı olduğum hastanelerde ekibimle gerçekleştiriyorum.

Vajinal(normal) doğumları ekibimdeki ebe ile birlikte yaptırıyorum. Vajinal doğumu ağrısız tercih eden gebelerime epidural anesteziyi ekibimdeki anestezi uzmanı uyguluyor.

Gerekli olan kan ve idrar testleri muayenehanemde alınır, anlaşmalı olduğum laboratuvara bizim tarafımızdan gönderilir. Özellikle ilgilendiğim konular vajinismus tedavisi, gebelik takibi, riskli gebelik takibi, doğal doğum ve infertilite (kısırlık) tır.

Çalışma hayatımda kadın sağlığına bir nebze katkıda bulunabildiysem ne mutlu bana….

Evliyim, 1 kız çocuk annesiyim.